KONST / Litografier / Färglitografi 12342057
*
nr 1234 2057
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. "Fredman Epistlar med Bilder av Peter Dahl", löst blad, signerat, bladets mått: 62x45
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 20:52:51
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad peter dahl signerat svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:59
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 1234 2057
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. "Fredman Epistlar med Bilder av Peter Dahl", löst blad, signerat, bladets mått: 62x45
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad peter dahl signerat svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:59